28.03.2015

(text: Olga Karpecká, foto:Tomáš Ric) 
Do společnosti příjemných míst, obchodů a kreativních prostor slavnostně vstoupil Back Yard. Zadní dvorek čísla popisného 8 v ulici V Jirchářích je rozhodně místo které stojí za to! I když do ulice nijak výrazně nekřičí, má našlápnuto stát se oblíbeným útočištěm nejen návrhářů, ale i lidí kteří mají rádi módu a design.

Back Yard není jen jedním z českých concept storů, sám o sobě je konceptem který spojuje přirozené potřeby na krásném místě.

Back Yard není jen jedním z českých concept storů, sám o sobě je konceptem který spojuje přirozené potřeby na krásném místě. Industriální vestavba na dvorku historického domu je příjemným a tichým místem jen pár minut od Národního divadla či zastávky Národní třída. „Není to jenom obchod, prostor má dvě patra a kancelář navíc.  Nahoře jsou tvůrčí dílny autorů, kteří pak tady dole prodávají své výrobky. Prostor sdílíme společně, dílny i prodej našich věcí,“ říká k původní myšlence zakladatelka KristýnaKubištová. Prostor obchodu je velkorysý, má nádhernou podlahu a není možné zapomenout ani na příjemný venkovní dvoreček. „Mobiliář obchodu je vymyšlený tak, aby se vše dalo rychle odstranit, uklidit, a aby se tady daly dělat i jiné věci, třeba večírky, prezentace nových kolekcí nebo přednášky. Prostě aby ten prostor mohl fungovat i jinak, než jako prodejna. “ Faktem je, že štendry zavěšené na kladkách, které se dají vytáhnout až pod strop, jsou vychytané řešení. A kdy se chystá první akce, kromě slavnostního otevření? „Od dubna, tady budou probíhat přednášky, které budou otevřeny veřejnosti ve spolupráci se servrem Molo7. .“ Jsme tedy zvědavi, jak bude upravený interiér vypadat a co se bude dít.

Pokud jste otevření nestihli, zastavte se do Back Yardu jen tak pokoukat se, nebo si pořídit něco svěžího. Mimo Kristýniných košilí tady najdete šperky Nastassiji Aleinikavy, pánskou značku Pattern by Patternman, Michaelu Čapkovou, Výrobky Alter deco, nebo klobouky Sofie Samarevy, šperky od Blueberries nebo Michaely Gorcové . Zrovna ty ve chvíli naší návštěvy velmi bavily jednoho staršího pána. Protože sám už o účes přišel, klobouk ve tvaru bujné kštice ho skutečně zaujal a bylo skvělé vidět, že móda není jen pro mladé, ale dokáže pobavit každou otevřenou duši. :-)

Facebook icon
Google icon
Pinterest icon

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

22.08.2017
Kdysi se Skandinávie rovnala minimalizmu. Studená léta se promítla i do estetiky, jela se funkčnost,  kvalita...
19.08.2017
 Každý mladý brand ví, že cesta k úspěchu nikdy není taka přímočará. Je za ní kopec práce, náhodných setkání a...
15.08.2017
Emese Domos byla jedním z hostů předešlé sezony fashion weeku, a také maďarskou kontributorkou Fashion & Marketing...
13.08.2017
Melisa bydlí v Berlíně už dva roky. To je nejenom na město s obrovskou fluktuací kreativců a nových a nových start-upů...
08.08.2017
Myšlenka recyklovaných podprsenek a kalhotek se zrodila v hlavě švédské návrhářce Sofii Andersson. Recyklací není...
02.08.2017
Na přesahu do módy není u velkých značek nic nového, nás ve Fashion MAP ale baví,že Kopparberg se toho chytil...
  •  
  • 1 z 107
  •