28.03.2015

(text: Olga Karpecká, foto:Tomáš Ric) 
Do společnosti příjemných míst, obchodů a kreativních prostor slavnostně vstoupil Back Yard. Zadní dvorek čísla popisného 8 v ulici V Jirchářích je rozhodně místo které stojí za to! I když do ulice nijak výrazně nekřičí, má našlápnuto stát se oblíbeným útočištěm nejen návrhářů, ale i lidí kteří mají rádi módu a design.

Back Yard není jen jedním z českých concept storů, sám o sobě je konceptem který spojuje přirozené potřeby na krásném místě.

Back Yard není jen jedním z českých concept storů, sám o sobě je konceptem který spojuje přirozené potřeby na krásném místě. Industriální vestavba na dvorku historického domu je příjemným a tichým místem jen pár minut od Národního divadla či zastávky Národní třída. „Není to jenom obchod, prostor má dvě patra a kancelář navíc.  Nahoře jsou tvůrčí dílny autorů, kteří pak tady dole prodávají své výrobky. Prostor sdílíme společně, dílny i prodej našich věcí,“ říká k původní myšlence zakladatelka KristýnaKubištová. Prostor obchodu je velkorysý, má nádhernou podlahu a není možné zapomenout ani na příjemný venkovní dvoreček. „Mobiliář obchodu je vymyšlený tak, aby se vše dalo rychle odstranit, uklidit, a aby se tady daly dělat i jiné věci, třeba večírky, prezentace nových kolekcí nebo přednášky. Prostě aby ten prostor mohl fungovat i jinak, než jako prodejna. “ Faktem je, že štendry zavěšené na kladkách, které se dají vytáhnout až pod strop, jsou vychytané řešení. A kdy se chystá první akce, kromě slavnostního otevření? „Od dubna, tady budou probíhat přednášky, které budou otevřeny veřejnosti ve spolupráci se servrem Molo7. .“ Jsme tedy zvědavi, jak bude upravený interiér vypadat a co se bude dít.

Pokud jste otevření nestihli, zastavte se do Back Yardu jen tak pokoukat se, nebo si pořídit něco svěžího. Mimo Kristýniných košilí tady najdete šperky Nastassiji Aleinikavy, pánskou značku Pattern by Patternman, Michaelu Čapkovou, Výrobky Alter deco, nebo klobouky Sofie Samarevy, šperky od Blueberries nebo Michaely Gorcové . Zrovna ty ve chvíli naší návštěvy velmi bavily jednoho staršího pána. Protože sám už o účes přišel, klobouk ve tvaru bujné kštice ho skutečně zaujal a bylo skvělé vidět, že móda není jen pro mladé, ale dokáže pobavit každou otevřenou duši. :-)

Facebook icon
Google icon
Pinterest icon

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

17.10.2017
"Slováci sú vášnivejší a to sa prejavuje aj v ich tvorbe. Sú odvážnejší, viac kolekciu rozohrajú, vnímajú...
13.10.2017
„používanie kože v módnom priemysle je zastaralé.“ Marco bizzari Zdá sa, že v oblasti luxury brands je to...
12.10.2017
Již druhým rokem se v Brně konal festival věnovaný designu všeho druhu. Tento projekt vznikl pod taktovkou Alexandry...
11.10.2017
Pražští možná znají CLAF jako zkratku obchodíku Czech Labels and Friends, který se nachází v centru města. Když se...
09.10.2017
Prestížna talianska univerzita otvorila nový odbor Fashion Retail Management v spolupráci s Gucci. Pre fanúšikov...
13.09.2017
WE RE NEXT je na naše poměry ojedinělá akce – nejedná se o prezentace jedné školy a jejího spřáteleného Erasmus...
  •  
  • 1 z 110
  •