12.10.2017

text: Veronika Kučerová  foto: Jakub Čáp; David Korsa

Co se vám vybaví když se řekne design? Moderní stavba? Obraz v galerii? Oblečení? Nebo třeba lampička na nočním stolku, kterou jste tak pečlivě vybírali půl roku? Design je ale i historický dům, kolem kterého chodíme denně do práce a nikdy jsme si ho pořádně neprohlédli. Design je zkrátka běžnou součástí našich životů a nemusí se jednat pouze o kousky od známých návrhářů, na které pouze obdivně koukáme ve výloze. Je zkrátka všude kolem nás – a právě tuto myšlenku se snaží šířit organizátoři Brno Design Days.

 

Design je zkrátka běžnou součástí našich životů a nemusí se jednat pouze o kousky od známých návrhářů.

Již druhým rokem se v Brně konal festival věnovaný designu všeho druhu. Tento projekt vznikl pod taktovkou Alexandry Georgescu, majitelky architektonického studia KOGAA+. Během čtyř dnů si návštěvníci užili přednášky, workshopy, výstavy a taky módní přehlídku.

 

Cílem eventu bylo ukázat, že design není jenom přece pro “vyvolené”. Design kolem nás totiž často všichni bereme jako samozřejmost a nějak nám tím pádem zůstává skrytý. Proto se celý program nesl v duchu hesla UNSEEN, tedy neviděné. Měli jme možnost proniknout hlouběji do světa často “neviděného” designu a dozvědět se tak o této oblasti víc. A právě proto tento festival vznikl.

 

Návštěvníci se tak mohli účastnit workshopů značek jako je Preciosa – přední český výrobce skla; Lisy Fleck – grafické designérky a fotografky, která k nám přijela ze Stockholmu, nebo brněnského umělce Yvanse. Přednášku zde vedl například Filip Teplý z ajala chocolate, Markus Hornof – zakladatel reklamní agentury Eat my dear, která se zaměřuje na motion design a animace – a mnoho dalších.

 

Součástí Brno Design Days byla i benefiční přehlídka Nadace Veronica, kde se čtyři návrhářky – Klára Žídková, Hana Kubešová, Marie Mukařovská Dress a Theó – snažily splnit tzv. upcycling challenge. Pracovaly s darovanými kusy oblečení a s odpadním materiálem ze svých ateliérů. Mimo své “klasické” modely tak prezentovaly upcyklované kousky. Na fotkách můžete vidět, jak se jim to podařilo!Brno Design Days je skvělou příležitostí, jak zbořit pomyslné hranice mezi širokou veřejností a designem a také jak zdůraznit, že designem žijeme kadžý den a že jeho kvality může ocenit každý.

Máme radost, že takovýto projekt v Brně vůbec vznikl a těší nás, že zájem o design se šíří díky nim dál!

 

 

Foto: David Korsa (více na: http://bit.ly/2ybr2xt

Foto - přehlídka Nadace Veronica: Jakub Čáp (www.jakubcap.com)

 

Facebook icon
Google icon
Pinterest icon

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

17.10.2017
"Slováci sú vášnivejší a to sa prejavuje aj v ich tvorbe. Sú odvážnejší, viac kolekciu rozohrajú, vnímajú...
13.10.2017
„používanie kože v módnom priemysle je zastaralé.“ Marco bizzari Zdá sa, že v oblasti luxury brands je to...
12.10.2017
Již druhým rokem se v Brně konal festival věnovaný designu všeho druhu. Tento projekt vznikl pod taktovkou Alexandry...
11.10.2017
Pražští možná znají CLAF jako zkratku obchodíku Czech Labels and Friends, který se nachází v centru města. Když se...
09.10.2017
Prestížna talianska univerzita otvorila nový odbor Fashion Retail Management v spolupráci s Gucci. Pre fanúšikov...
13.09.2017
WE RE NEXT je na naše poměry ojedinělá akce – nejedná se o prezentace jedné školy a jejího spřáteleného Erasmus...
  •  
  • 1 z 110
  •