14.11.2015

(Text: Eva Marie Lišková, Foto: Kateřina Kabelková)

Je dobře, že akcí, kde najdete design ze všech odvětví, přibývá. Vystavovatelé noví i ti, které už jste mohli potkat. Podobné nebo stejné prostory, název a koncept rovněž stejný. To se vám pak začnou jednotlivé akce trošku slívat. Jak to ale udělat, aby každá akce tohoto druhu byla jedinečná, zapamatovatelná a aby o rok později přilákala ještě více lidí?

Tentokrát nás nejvíce zaujaly značky a designéři, kteří se snažili o spojení s přírodou, ať už vizuálně nebo zpracováním a ekologickým přístupem.

 

Hezký mix interiérového designu, skla, oděvů, šperků a dalších vás nebude nudit a na každém patře si najdete to svoje. Prodejní výstava proložená světelnou instalací, streetartem i pokojíčky určené jen k občerstvení naznačují, že alespoň na dvě hodiny máte o zábavu postaráno. Udělejte si ale raději více času, vrátit se na nemůžete, žádné náramky nebo razítka se totiž u vchodu nerozdávají. Což je mínus jak pro návštěvníky, tak pro designéry. Jednoduše, pokud si něco chcete koupit, udělejte to hned, nebo si nezapomeňte vzít kontakt. A co zaujalo nás a čím oslovily nové tváře?

 

Tentokrát nás nejvíce zaujaly značky a designéři, kteří se snažili o spojení s přírodou, ať už vizuálně nebo zpracováním a ekologickým přístupem. Hany Koi jako šperky inspirované rostlinami i drobným hmyzem. Ekologická výroba a spolupráce s lokálními výrobci pak podporuje celou filosofii značky. Lucie Marková zase pracuje s přírodními perlami a staré šperky restauruje, jde jí o nadčasovost a kvalitu, která vydrží roky. Vobouch prezentuje současný porcelán v aktuálních trendech, při výrobě využívají vázy vyřazené z výroby a dělají to prostě jinak.

 

Pokud máte ratolest, inspirujte se u Bim Bam Bum dětské kolekce z těch nejkvalitnějších materiálů. Hravé potisky a dřevěné hračky doplňují oblečení inspirované 40tými léty.

 

Recyklace je věčné téma a všichni víme, že vůbec nejlepší je odpad nevytvářet, ale zatím je to pro nás utopie a tak třídění a následné zpracování materiálů patří k ekologickému přístupu stejně tak. Papírnictví Reformát tedy opět dokázalo, že recyklovaný výrobek může vypadat lépe než ten nový. Stejnou filosofii sdílí značka Fylyppos, která také tvoří každý jeden skicák jako originál. Odpad z grafických studií, půd a sběrných dvorů se tak vyjímá na předních stránkách originálních diářů, sešitů nebo je součástí balícího papíru.

Objevem pro nás byla Rebeka Monhartová, studentka Fashion designu na Zapadočeské univerzitě v Plzni, jež prezentovala kolekci šatů Anaglyph. Potisk je zajímavý v tom, že při pohledu přes 3D brýle vystupuje z šatů. Nechala se prý inspirovat v dětství, kdy mívala 3D omalovánky a chtěla to samé realizovat na šatech, to se jí při správném složení barev na střihově jednoduchých šatech hezky povedlo.

 

Pokud máte volnou neděli, neváhejte. Podpořte lidi, kteří se designem často ani neuživí a mají jej zatím jenom jako koníček, nebo i zavedené značky, které potřebují povzbudit a najít novou motivaci. Všichni vystavující nebo jejich zástupci jsou velmi milí a ochotní sdílet své příběhy, techniky a zodpovídat zvídavé otázky.

 

Facebook icon
Google icon
Pinterest icon

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

27.11.2017
Každý chce mať fotku od Welin. Pretože na jej fotkách vyzerajú vždy všetci akosi krajšie. Pretože za každou fotkou...
26.11.2017
Súťaž, ktorá už po 4-krát hľadala medzi mladými fashion brandmi budúcnosť slovenského módneho priemyslu....
20.11.2017
Svetové univerzity ponúkajú online kurzy. Zdarma. Až 200 vysokých škôl z celého sveta otvorilo 600 bezplatných...
18.11.2017
"V módních editorialech propaguji rasovou různorodost modelek a model silné sebevědomé ženy. Ve svých osobních...
16.11.2017
crafting plastic! studio založili v roce 2016 Vlasta Kubušová a Miroslav Kral, kterých materiál je jediný svého...
13.11.2017
Zuzana Janošová, alebo aj SJU LOVES, začínala fotením eventov a streetstyle pre Fashion MAP. Dnes žije v ...
  •  
  • 1 z 112
  •