21.12.2016

Opět se vracíme s čerstvou dávkou fashion news! Co zatím přinesl prosinec? Módní svět začíná před koncem roku bilancovat a jednou ze zajímavých statistik z loňského roku je různorodost modelek na obálkách módních časopisů. Návrháři jsou kritizováni za odmítání práce s plus size modelkami a řetězec H&M se zmítá mezi filozofií udržitelné módy a fast fashion. Podívejme se co je nového!

 
Loňské statistiky přináší 15% posun! 52 ze 147 obálek módních časopisů bylo nafoceno s modelkami rozdílné rasy.

V loňském roce jsme čelili smutným faktům. Rozmanitost na obálkách deseti předních amerických módních publikací (Allure, Cosmopolitan, Elle, Glamour, Harper Bazaar, InStyle, nylon, Teen Vogue, Vogue a W) se totiž v roce 2015 od roku 2014 vůbec nezlepšila. V roce 2015 bylo na 136 obálkách pouze 27 modelek odlišné pleti, zatímco v roce 2014  to bylo 27 ze 137.

Tentokrát – při průzkumu obálek z roku 2016 – bylo zrevidováno 147 vydání a velice milým zjištěním je, že 52 z těchto 147 obálek bylo nafoceno s lidmi rozdílné rasy. Jedná se o 15% posun oproti roku 2015! Největší diverzity dosáhl Teen Vogue, který měl modelky odlišné pleti na 7 z 11 vydání.

http://bit.ly/2hEMCTd

 

Stejně jako diverzita modelek na molech a na stránkách magazínů byla v loňském roce horkým tématem jejich velikost. Britský Vogue učinil relativně progresivní krok, když na obálku svého nadcházejícího únorového čísla nafotil plus size modelku Ashley Graham. Smutným faktem je, že velkým problémem bylo najít návrháře, který by byl ochotný modelku takovéto velikosti obléct. Šéfredaktorka časopisu veřejně zkritizovala všechny návrháře, kteří nechtějí pracovat s plus size modelkami. Vzhledem k dnešní době a k stále více diskutovaným rozměrům modelek se toto rozhodnutí opravdu jeví jako nemoudré. Zvláště když se stále mluví o potřebě různorodosti a pokroku ve světě modelingu.

http://ind.pn/2gejbm1

 

Magazín Fastcoexist se pozastavuje nad “filozofií” obchodů H&M. Na jednu stranu se snaží podporovat recyklaci a udržitelnost, na stranu druhou je tento druhý největší prodejní řetězec typickým výrobcem fast fashion. Masivní třídění a recyklaci provozuje H&M jižně od Berlína, kam přijede přibližně 25 až 30 kamionů za den a doveze v průměru 14 tun nežádoucích zbytků získaných z H&M recyklačních popelnic na celém kontinentu.

Se svými 4 200 pobočkami po celém světě je ale H&M druhým největším prodejním řetězcem (hned po Inditexu s 7000 pobočkami). Na miliardových obratech má samozřejmě hlavní podíl obrovský počet prodaných kusů oblečení, které se prodává za dostupné ceny. H&M je tak ukázkovým příkladem fast fashion řetězce, který podporuje “neudržitelné” spotřebitelské návyky a škody na životním prostředí. Dokáže tedy H&M proměnit většinu oblečení, které vyprodukuje, v oblečení nové a podpořit tak udržitelnost? Co si myslíte?

http://bit.ly/2i2cpVL

 

 

 

Už jsme zmiňovali, že je čas pro bilancování roku minulého. Můžeme přemýšlet co se nám podařilo a co ne, a nebo čeho bychom chtěli dosáhnout příští rok. Pojďme se nyní podívat na ty, kterým se loni opravdu dařilo. Magazín Fashionista vydal seznam nejúspěšnějších beauty influencerů, kteří se prosadili především díky Instagramu. Vzhledem k tomu, že žijeme v době sociálních sítí, není divu, že tito lidé dokázali díky Instagramu rozjet svou kariéru naplno!

http://bit.ly/2ht94fj  

 

Facebook icon
Google icon
Pinterest icon

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

20.11.2017
Svetové univerzity ponúkajú online kurzy. Zdarma. Až 200 vysokých škôl z celého sveta otvorilo 600 bezplatných...
18.11.2017
"V módních editorialech propaguji rasovou různorodost modelek a model silné sebevědomé ženy. Ve svých osobních...
16.11.2017
crafting plastic! studio založili v roce 2016 Vlasta Kubušová a Miroslav Kral, kterých materiál je jediný svého...
13.11.2017
Zuzana Janošová, alebo aj SJU LOVES, začínala fotením eventov a streetstyle pre Fashion MAP. Dnes žije v ...
12.11.2017
Petra Kubíková Dizajnérka zďaleka nie je vo svete módy nováčikom a na svoje konto si môže pripísať už mnoho ocenení a...
10.11.2017
Co vás napadne když se řekne konopí? Když opomenete první asociace, zjistíte, že konopí má na trhu již hodně dlouho...
  •  
  • 1 z 112
  •