07.09.2014

(Text: Eliška Toušová, Foto: Tomáš Gál)

Spojení Pavla s Janou bylo rozhodně zajímavým nápadem. I když se na první pohled může v dnešní době zdát téma folkloru a použití pletenin nesourodé, obojí historický vychází z řemeslné tradice. V obou kolekcích najdeme totožné vnímání ženy, jako romantické duše i silné osobnosti.

 

V obou kolekcích najdeme totožné vnímání ženy, jako romantické duše i silné osobnosti.

Každá kolekce inspirovaná folklorem může mít tendenci spadnout do kýčovitosti. Pavel ale dokázal vybrat tradiční prvky a použít je v moderních siluetách i materiálech.

Přehlídka začínala krátkým lidovým videem a byla doplněná skvělou elektro hudbou s prvky houslí. V bílé části kolekce se najdou jemné romantické duše. Naopak ostatní modely v zemitých barvách podporují silnou ženskou osobnost. Oděvům dominují zajímavé textury materiálu, volnější ramena a až na zvýrazněný pas jsou modely v celkově uvolněných střizích. Jako odkaz na folklór se nám líbí použití límečků a skládaných sukní a máme radost, že Pavel dokázal propojit historii se současnou tvorbou. Téma kolekce bylo skvěle umocněno šperky a kabelkami od značky Jenny Jeshko.

Jana ukázala svou typickou tvář a pro sezónu jaro/léto 2015 opět připravila oděvy z pleteniny tentokrát doplněné o hedvábí. Kolekce Vesna je inspirována uvolněným městským stylem se sportovními prvky, ale najdou se v ní i kousky pro business ženy.

Těžké ruční pleteniny se objevují v kontrastu s jemným hedvábím a kolekce jako celek budí velmi lehký dojem. Jana si opět hraje s vrstvením a použitím celé škále barev. Úvodní oděvy přehlídky se nesly v jemných pudrových tónech jako stvořené pro romantické ženy. V další části kolekce najdeme syté odstíny růžové a fialové na modelech určených pro denní nošení a závěr přehlídky patřil černým dramatickým modelům, ve kterých jsme mohli vidět těžké pleteniny s propracovanými detaily, které podtrhly osobnost ženy. Modely byly odlehčeny od těžkých pletenin kšilty od modistky Kateřiny Čadové.

Jsme zvědaví, kam se tvorba Jany posune dál a jestli začne hledat i jiné cesty práce s pleteninou, nebo jestli pletenina zůstane klíčovým prvkem její tvorby.

Facebook icon
Google icon
Pinterest icon

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

22.05.2016
Zakladatelka ostravské akce Denisa Šuster chce módním víkendem rozdmýchat vody fashion scény v Moravskoslezském kraji a...
17.05.2016
Mnoho zahraničných univerzít ponúka program Summer school. Zjednodušene, ide o koncentrát Erazmu, so všetkými jeho...
17.05.2016
Mnoho zahraničných univerzít ponúka program Summer school. Zjednodušene, ide o koncentrát Erazmu, so všetkými jeho...
17.05.2016
Mnoho zahraničných univerzít ponúka program Summer school. Zjednodušene, ide o koncentrát Erazmu, so všetkými jeho...
13.05.2016
Čau Radime, začneme o tobě. Jak dlouho v Queens.cz pracuješ, kolik „pozic“ si tam stihl vystřídat? Ahoj Dane, letos...
  •  
  • 1 z 96
  •