07.09.2014

(Text: Eliška Toušová, Foto: Tomáš Gál)

Spojení Pavla s Janou bylo rozhodně zajímavým nápadem. I když se na první pohled může v dnešní době zdát téma folkloru a použití pletenin nesourodé, obojí historický vychází z řemeslné tradice. V obou kolekcích najdeme totožné vnímání ženy, jako romantické duše i silné osobnosti.

 

V obou kolekcích najdeme totožné vnímání ženy, jako romantické duše i silné osobnosti.

Každá kolekce inspirovaná folklorem může mít tendenci spadnout do kýčovitosti. Pavel ale dokázal vybrat tradiční prvky a použít je v moderních siluetách i materiálech.

Přehlídka začínala krátkým lidovým videem a byla doplněná skvělou elektro hudbou s prvky houslí. V bílé části kolekce se najdou jemné romantické duše. Naopak ostatní modely v zemitých barvách podporují silnou ženskou osobnost. Oděvům dominují zajímavé textury materiálu, volnější ramena a až na zvýrazněný pas jsou modely v celkově uvolněných střizích. Jako odkaz na folklór se nám líbí použití límečků a skládaných sukní a máme radost, že Pavel dokázal propojit historii se současnou tvorbou. Téma kolekce bylo skvěle umocněno šperky a kabelkami od značky Jenny Jeshko.

Jana ukázala svou typickou tvář a pro sezónu jaro/léto 2015 opět připravila oděvy z pleteniny tentokrát doplněné o hedvábí. Kolekce Vesna je inspirována uvolněným městským stylem se sportovními prvky, ale najdou se v ní i kousky pro business ženy.

Těžké ruční pleteniny se objevují v kontrastu s jemným hedvábím a kolekce jako celek budí velmi lehký dojem. Jana si opět hraje s vrstvením a použitím celé škále barev. Úvodní oděvy přehlídky se nesly v jemných pudrových tónech jako stvořené pro romantické ženy. V další části kolekce najdeme syté odstíny růžové a fialové na modelech určených pro denní nošení a závěr přehlídky patřil černým dramatickým modelům, ve kterých jsme mohli vidět těžké pleteniny s propracovanými detaily, které podtrhly osobnost ženy. Modely byly odlehčeny od těžkých pletenin kšilty od modistky Kateřiny Čadové.

Jsme zvědaví, kam se tvorba Jany posune dál a jestli začne hledat i jiné cesty práce s pleteninou, nebo jestli pletenina zůstane klíčovým prvkem její tvorby.

Facebook icon
Google icon
Pinterest icon

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

25.09.2016
Je mnoho mladých lidí toužících zkusit svět za hranicemi, něco nového, najít své limity... Tak to má i Zita Medveďová...
20.09.2016
Už nějakou dobu módní svět diskutuje o prodejní novince, kterou začíná uplatňovat stále více světových návrhářů. O...
14.09.2016
Monika Drápalová je jako život sám. Autentická a přitom měnící se. Konceptuální, emoční, ale taky plné skvěle nosících...
14.09.2016
Monika Drápalová je jako život sám. Autentická a přitom měnící se. Konceptuální, emoční, ale taky plné skvěle nosících...
05.09.2016
Třetí ročník opravdu sezonních přehlídek, druhý rok nastavování lokálních trendů, nákupčí a zakreslování Prahy na (ne)...
30.08.2016
Myslíme, že i tento ročník bude stát za to! Chcete se podívat na přehlídky v podzemních garážích kontroverzního...
  •  
  • 1 z 98
  •