02.11.2015

(Text: Eva Marie Lišková)

Taky vás vždy na začátku listopadu zaskočí vánoční čokoládové postavičky v prémiových prodejních lokacích, koncentrace umělé výzdoby v shopping centrech a slevové akce na každém rohu? Letos opravdu nemusíte panikařit! Lokálních konceptů, obchodů nebo akcí, kde se dá vyhnout igelitkám a mainstreamu je více než kdy jindy. Dali jsme dohromady redakční tipy na dárky a taky na hezká místa, kam letos v klidu zajít pro originály a podpořit domácí produkci. Radši v předstihu!

Design Supermarket, Czech design week, Boho vintage concept store nebo eshopy jako hnst.ly a locallabels.cz – to všechno jsou místa kde naleznete skvělé věci!

My bychom v redakci ideálně potřebovali bezednou peněženku a obrovský prostor, který by všechna naše přání pobral. Ale víme, že o Vánocích se nehraje jen na dárky, tím nejdůležitějším je společně strávený čas a radost – alespoň tak si zdůvodníme naše limity. Všechny tipy na akce, kde se dá parádně nakoupit a strávit hezký čas najdete v našem kalendáři.

V listopadu to bude Czech Design Week a Fashion Market. Prosinec zase přinese designSUPERMARKET se super hosty ze zahraničí, Dyzajn market na Piazzetě Národního divadla, nebo LeMarket v Mánesu. Na Slovensku bude design a jeho tvůrci k vidění na UrbanMarketu. Možností je hodně, stačí si vybrat! Zeptali jsme se celého týmu, tak mrkněte, zda se vám něco bude taky hodit.

 

Redaktorka Eva Marie: „Původně jsem z Ostravy a tam není tolik možností k nákupu kousků od tuzemských designérů. Jeden nový, lokální koncept ale funguje v Ostravě od léta. Do Ty Identity zboží vybírá sama majitelka, sortiment postupně obměňuje a dává šanci širokému spektru autorů z Čech i Slovenska. V krásném interiéru najdete šperky pro maminku, motýlka pro tatínka i zápisník nebo přáníčko pro kamarádku. Koukněte na jejich facebook nebo rovnou vyražte do příjemného obchůdku na Poštovní ulici.

 

Redaktorka Oli plete a ani ušít kus oblečení pro ni není žádný problém, proto taky místo oblečení jako dárek doporučuje knihu - Activity book for massaging imagination od editionlidu. Čím je tahle knížka od autorky Catariny Gomes zajímavá? Autorka ve své knize dokazuje, že kreslení není jen pro děti.

 

Fotografka Zuzka která je aktuálně v Kodani: „Celkovo neviem moc kupovať darčeky, preto často vyberám istotu - napríklad kávu od Doubleshot. Minule som ale našla super cool nástennú tabulku, zabava aj pre deti, prkatická vec pre tých, ktorí potrebujú vážnejšie odkazy. Ak ide o vianočnú ponožkovú klasiku, tak napríklad vyberám tie z Nila store. Na Design weeku som videla zase milé porcelánové vecičky, ktorým tento rok asi neodolám - napríklad solnicky. A z kozmetiky odporúčám - mydielka od Heleny Heinz.“

 

Fotograf Tomáš zase ulehčí práci svým blízkým a sepsal lokální wishlist pro sebe. Takže, kdo má doma mladého gentlemana, nechť se inspiruje: "Na záda bych rád batoh od Alex Monhart, do kapsy peněženku Bewooden, na casual day mikinu od Marshal Apparel nebo versatilní unisex triko od Jiřího Kalfaře. Na slavnostnější příležitost pak motýlka od KRISPOL."

 

Martina, která nám píše seriál BioŽivot se snaží (jak jinak) nenakupovat impulzivně a nevytvářet zbytečný odpad. Ocení ale bytový design a doporučuje českou značku světel Claro, která se při výrobě nechává inspirovat přírodou.

Fotograf Tomáš zase našel zalíbení v obroučkách eyewear od Nastassii Aleinikavy vyrobené z acetátu celulózy, které jsou nejen krásné, ale navíc neotravují přírodu jedovatými plasty. Na záda by rád nasadil ruksak Braasi. Fotografka Martina pak k seznamu přidává krajkové pohárky od Šárky Schmelzerové, které seženete na hnst.ly, skicák od MOU Paper Lovers a Odivi batůžek.

 

Mischel z bratislavské redakce plánuje a doporučuje zajít do obchůdků Slowatch a Slávica. Osobně se jí líbí třeba komplet Drevené Heleny, roztomilé šperky od Minky nebo malovaný porcelán Adekor& umělci. Veronika, která má na starosti týdenní přehledy o dění v zahraničí, by potěšila sebe i blízké prstenem nebo náušnicemi od Janji Prokic.

Silvi by dělala radost kosmetikou z Havlíčkovy přírodní apotéky. Ale napadají jí spíše jiné, nehmotné dárky. Co třeba nadělit pod stromeček kurzy od London school of fashion? To říká taky Katarína, která redakci strategicky vede: „Naše Vánoce budou letos trochu netradiční, určitě zabrousíme do eshopů jako www.aliceandalice.sk nebo mile.sk. V každém případě jsou ale nejlepší dárky právě ty, které přináší zážitky nebo pomoc. Co takhle se letos zapojit do některé online aukce a podpořit psí útulky? Nebo rovnou koupit ar pralesa a zachránit tak životy divokých zvířat? Nebo vyjet s partnerem na dobrovolnický program a strávit tak skvělou dovolenou? Více na: nepz.cz nebo na www.voluntair.cz .“

Tak užívejte nakupování a radosti! Listopad a prosinec jsou opravdu plné moc hezkých věcí! 

Facebook icon
Google icon
Pinterest icon

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

17.10.2017
"Slováci sú vášnivejší a to sa prejavuje aj v ich tvorbe. Sú odvážnejší, viac kolekciu rozohrajú, vnímajú...
13.10.2017
„používanie kože v módnom priemysle je zastaralé.“ Marco bizzari Zdá sa, že v oblasti luxury brands je to...
12.10.2017
Již druhým rokem se v Brně konal festival věnovaný designu všeho druhu. Tento projekt vznikl pod taktovkou Alexandry...
11.10.2017
Pražští možná znají CLAF jako zkratku obchodíku Czech Labels and Friends, který se nachází v centru města. Když se...
09.10.2017
Prestížna talianska univerzita otvorila nový odbor Fashion Retail Management v spolupráci s Gucci. Pre fanúšikov...
13.09.2017
WE RE NEXT je na naše poměry ojedinělá akce – nejedná se o prezentace jedné školy a jejího spřáteleného Erasmus...
  •  
  • 1 z 110
  •