02.06.2017

(text: Veronika Kučerová)

V posledních letech se trend koncept storů šíří rychlostí blesku. Snaha odlišit se a vlastnit něco originálního je často silnější než my a proto se snažíme stranit se velkých obchodních domů, ale naopak hledáme různé alternativy… Může to sebrat čas a taky trochu víc peněz, ale ten pocit, že jste si koupili něco, co jen tak někdo nemá, a navíc jste tak podpořili lokálního designéra, je k nezaplacení. Takže pokud nejste zrovna typ, který by o slunném víkendu polehával na koupališti a radši jdete lovit nějaké kousky, které by vás vyřadily z davu, podívejte se s námi, na jaká místa v Brně se za takovými “alternativními” nákupy vydat!

 

Rebelion store

Tento concept store vznikl v roce 2015. Jeho zakladatel Jaroslav Bičan chtěl vytvořit místo, kde se mohou prezentovat čeští i zahraniční návrháři, kteří pracují s kvalitními materiály a tvoří originální a nadčasové věci. V roce 2016 dokonce představil Rebelion svou vlastní kolekci, která je kompletně vyrobená v České republice. Rebelion ale není jen obchodem s oblečením, milovníkům designu a kvality nabízí i kreativní prostor pro vlastní tvorbu! Konají se zde pravidelně kurzy šití, ale také menší módní eventy. Rebelion je tedy nejen místo se zajímavými módními kousky, ale i s vlastní vizí, a to nás baví!

http://rebelion.cz

 

 

Object concept store

Dalším obchůdkem, kde se budou milovníci designu přímo rozplývat, je Object store. Najdete zde české i zahraniční designéry, můžete koupit krásný šperk, vintage věci nebo přírodní kosmetiku a dokonce niche parfémy. Tento store je navíc specifický svou “changing gallery”, což je zeď určená pro výstavu uměleckých děl, které si samozřejmě můžete také koupit!

http://www.objectstore.cz/

 

Place store

Place store – místo pro nákup i prodej. Takto se nám představuje prostor, který poskytuje prodejní místo výrobcům a designérům. Ti si pronajmou prodejní plochu a mohou tam své zboží prodávat tak dlouho, jak uznají za vhodné. Super je, že si Place store nebere provizi od prodejců, ti nemusí navyšovat ceny a my si tak nakoupíme o to levněji! Seznam designérů a prodejců, které tady najdeme, se tedy mění, ale vždy je zaručena kvalita, preciznost a nebo nějaký zajímavý příběh, který se za konkrétní značkou skrývá.  

www.placestore.cz

 

Wolfgang store

Tato vlčí smečka je známá už nejen v Brně, ale stihla se rozrůst i do Prahy. Holky začínaly se zbožím od jiných designérů. Potom pro pár přátel udělaly trička s vlastním designem a tak se to chytlo, že rozjely novou značku. Pravidelně pořádají také vlastní eventy a jde vidět, že si na všem dávají záležet. Když přijdete do Wolfgangu, ať už v Brně nebo v Praze, najdete tady fajn lidi, zajímavé značky, původní tvorbu a dobrou náladu!

http://www.wolfgangstore.cz/

 
Facebook icon
Google icon
Pinterest icon

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

23.10.2017
Nela Holan pochází z Chomutova, žila v Praze a nyní svoji byznys kariéru začíná v Londýně, kde studuje Fashion...
17.10.2017
"Slováci sú vášnivejší a to sa prejavuje aj v ich tvorbe. Sú odvážnejší, viac kolekciu rozohrajú, vnímajú...
13.10.2017
„používanie kože v módnom priemysle je zastaralé.“ Marco bizzari Zdá sa, že v oblasti luxury brands je to...
12.10.2017
Již druhým rokem se v Brně konal festival věnovaný designu všeho druhu. Tento projekt vznikl pod taktovkou Alexandry...
11.10.2017
Pražští možná znají CLAF jako zkratku obchodíku Czech Labels and Friends, který se nachází v centru města. Když se...
09.10.2017
Prestížna talianska univerzita otvorila nový odbor Fashion Retail Management v spolupráci s Gucci. Pre fanúšikov...
  •  
  • 1 z 110
  •