02.06.2017

(text: Veronika Kučerová)

V posledních letech se trend koncept storů šíří rychlostí blesku. Snaha odlišit se a vlastnit něco originálního je často silnější než my a proto se snažíme stranit se velkých obchodních domů, ale naopak hledáme různé alternativy… Může to sebrat čas a taky trochu víc peněz, ale ten pocit, že jste si koupili něco, co jen tak někdo nemá, a navíc jste tak podpořili lokálního designéra, je k nezaplacení. Takže pokud nejste zrovna typ, který by o slunném víkendu polehával na koupališti a radši jdete lovit nějaké kousky, které by vás vyřadily z davu, podívejte se s námi, na jaká místa v Brně se za takovými “alternativními” nákupy vydat!

 

Rebelion store

Tento concept store vznikl v roce 2015. Jeho zakladatel Jaroslav Bičan chtěl vytvořit místo, kde se mohou prezentovat čeští i zahraniční návrháři, kteří pracují s kvalitními materiály a tvoří originální a nadčasové věci. V roce 2016 dokonce představil Rebelion svou vlastní kolekci, která je kompletně vyrobená v České republice. Rebelion ale není jen obchodem s oblečením, milovníkům designu a kvality nabízí i kreativní prostor pro vlastní tvorbu! Konají se zde pravidelně kurzy šití, ale také menší módní eventy. Rebelion je tedy nejen místo se zajímavými módními kousky, ale i s vlastní vizí, a to nás baví!

http://rebelion.cz

 

 

Object concept store

Dalším obchůdkem, kde se budou milovníci designu přímo rozplývat, je Object store. Najdete zde české i zahraniční designéry, můžete koupit krásný šperk, vintage věci nebo přírodní kosmetiku a dokonce niche parfémy. Tento store je navíc specifický svou “changing gallery”, což je zeď určená pro výstavu uměleckých děl, které si samozřejmě můžete také koupit!

http://www.objectstore.cz/

 

Place store

Place store – místo pro nákup i prodej. Takto se nám představuje prostor, který poskytuje prodejní místo výrobcům a designérům. Ti si pronajmou prodejní plochu a mohou tam své zboží prodávat tak dlouho, jak uznají za vhodné. Super je, že si Place store nebere provizi od prodejců, ti nemusí navyšovat ceny a my si tak nakoupíme o to levněji! Seznam designérů a prodejců, které tady najdeme, se tedy mění, ale vždy je zaručena kvalita, preciznost a nebo nějaký zajímavý příběh, který se za konkrétní značkou skrývá.  

www.placestore.cz

 

Wolfgang store

Tato vlčí smečka je známá už nejen v Brně, ale stihla se rozrůst i do Prahy. Holky začínaly se zbožím od jiných designérů. Potom pro pár přátel udělaly trička s vlastním designem a tak se to chytlo, že rozjely novou značku. Pravidelně pořádají také vlastní eventy a jde vidět, že si na všem dávají záležet. Když přijdete do Wolfgangu, ať už v Brně nebo v Praze, najdete tady fajn lidi, zajímavé značky, původní tvorbu a dobrou náladu!

http://www.wolfgangstore.cz/

 
Facebook icon
Google icon
Pinterest icon

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

25.06.2017
Okrem certifikácie, bio materiálov alebo možnosti zrecyklovania jednotlivých komponentov produktu, ostáva zaujímavým...
20.06.2017
Ve Fashion průmyslu jsme se ocitli ve fázi, kdy se ze žáků stávají učitelé. A tak se fresh způsob myšlení a ...
18.06.2017
Miesto – mesto tvojho života. Chceme vedieť, kde ťa to berie za srdce a preto sa tam radaa vraciaš.  Na prvním...
06.06.2017
Outfit 1 Krajkové šaty – SOBJE (info o ceně u návrhářů); hedvábný pyžamový top a hedvábné kalhotky – Zuzana Kubíčková...
02.06.2017
Rebelion store Tento concept store vznikl v roce 2015. Jeho zakladatel Jaroslav Bičan chtěl vytvořit místo, kde se...
30.05.2017
Giles Deacon. Znáte tohle jméno? Víte, kdo se za ním skrývá? A co takhle, když se vás zeptáme na šaty, které měla Pippa...
  •  
  • 1 z 105
  •