05.09.2016

Přehlídky, showoff streetstyl, skutečný streetstyle, eventy a prezentace nových zajímavých a eko-značek. Plný víkend cestování v čase, hlavně do sezony  jaro/léto 2017. Nic nekončí a jede se taky přes týden. Zážitků je ale tolik, že musí ven. A taky jsme nadšení z nových kolekcí Mira Saba nebo Moniky Drápalové. Jména, která ukazují, že recyklace úspěšných předchozích kolekcí nemusí být jediná cesta jak zaujmout.

Opravdu luxusní lokaci vymysleli letos v centrále fashion weeku. Zásobovací garáže v OD Kotva jsou cool, demokratické a prostorné, takže žádná krutá podpatková tlačenice. A taky hosté se profilují a na přehlídky začínají chodit lidi, které opravdu baví, co se dějě na mole, a ne v mobilním telefonu.

Třetí ročník opravdu sezonních přehlídek, druhý rok nastavování lokálních trendů, nákupčí a zakreslování Prahy na (ne)viditelnou fashion mapu světa. Pokud by se dala udělovat cena za nejlepší event lokace, MBPFW by měl být nominován! Přes právnickou fakultu, po Zibu, skate park, Strahov, nebo nynější zásobovací garáže! Rozmanitost, styl, underground na světové úrovni.

MBPFW další sezonu dokazuje, že to umí, a že to také myslí vážně! Vracejí se taky mezinárodní hosté a to je moc dobrá zpráva. Vracejí se za novými trendy, specifickým stylem a do profesionálně zvládnuté organizace přehlídky tuzemské scény. Stabilní výběr značek má ale taky tricky stránku. Jestli bude jasná profilace a recyklace předchozích kolekcí přibývat, bude nám chybět překvapení a napětí. Všechno je totiž opravdu moc hezké. Jenomže tak nějak víme, co se stane, až se otevřou vrata a na mole se objeví LaFormela. Nebo taky Zuzka Kubíčková. Nebo Chatty. Je to tak trochu jako se sňatkem. Máte se moc rádi. A víte, co se stane. Možná občas nějaké překvapení přijde a vy si říkáte že fit&slim je good sarkazmus a něco mezi ledvinkou, opaskem a taškou je moc moc zajímavá věc. Líbí se vám to, něco chcete nosit, něco chcete na focení, tleskáte, jste nadšeni, ale prostě víte že to tak nějak bude.

Zuzka Kubíčková je každou sezonu sladší a sladší. Její krajkové modely připomínají lahodné koláčky, sladké, s polevou, s  plnou vrstvou marcipánových mašliček na bocích. Kdo má chuť na něco podobného, pomlsá si. Někdy ale platí staré pořekadlo, že sůl je nad zlato.

Nové pánské overaly a trendy potisky a nášivky. To byl největší refresh který jsme viděly od Chatty. Pánský i dámský rozhodně stojí za povšimnutí. Cool, originál a stylový.  

 

Tak trochu na nové vlně ujíždí Kateřina Geislerová. Kolekce Sway ukázala odvážnější střihy a dala více prostor barvám a vzorům. Zdá se, že rukopis návrhářky se uvolňuje, a vidíme víc uvolněné siluety. Je to tak nějak odvážnější než kdy dříve. Kateřina zkrátka nechala vyniknout tělo a tím podpořila ženskost kterou předtím balila do korzetů a šatů.  Úvodní bílá část kolekce je pořád pro ni typická a přesto jiná. Moc nás to bavilo!

Miro Sabo předvedl vyzrálou kolekci jako nikdy předtím. Kompaktní a fresh. Kolekce na kterou vás baví dívat se na mole, ale taky nosit ji. Šaty na mužských modelech, promyšlený styling a taky vlastní boty z české dílny a ve spolupráci s designérkou Bárou Veselou. Kraťasy, šaty, topy, overaly, pláště a jeho typické řasení v sporty převedení. Miro Sabo má tak trochu vlastní kalendář a rytmus, kolekce představuje jednou ročně a podle nás dělá moc dobře!

Emoční a krásnou kolekci taky předvedla Monika Drápalová. Ale o tom až v dalším reportu. Užívejte týden a podívejte se na celé kolekce tady. Brzy budeme zpátky. :) 

Facebook icon
Google icon
Pinterest icon

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

22.08.2017
Kdysi se Skandinávie rovnala minimalizmu. Studená léta se promítla i do estetiky, jela se funkčnost,  kvalita...
19.08.2017
 Každý mladý brand ví, že cesta k úspěchu nikdy není taka přímočará. Je za ní kopec práce, náhodných setkání a...
15.08.2017
Emese Domos byla jedním z hostů předešlé sezony fashion weeku, a také maďarskou kontributorkou Fashion & Marketing...
13.08.2017
Melisa bydlí v Berlíně už dva roky. To je nejenom na město s obrovskou fluktuací kreativců a nových a nových start-upů...
08.08.2017
Myšlenka recyklovaných podprsenek a kalhotek se zrodila v hlavě švédské návrhářce Sofii Andersson. Recyklací není...
02.08.2017
Na přesahu do módy není u velkých značek nic nového, nás ve Fashion MAP ale baví,že Kopparberg se toho chytil...
  •  
  • 1 z 107
  •