05.09.2016

Přehlídky, showoff streetstyl, skutečný streetstyle, eventy a prezentace nových zajímavých a eko-značek. Plný víkend cestování v čase, hlavně do sezony  jaro/léto 2017. Nic nekončí a jede se taky přes týden. Zážitků je ale tolik, že musí ven. A taky jsme nadšení z nových kolekcí Mira Saba nebo Moniky Drápalové. Jména, která ukazují, že recyklace úspěšných předchozích kolekcí nemusí být jediná cesta jak zaujmout.

Opravdu luxusní lokaci vymysleli letos v centrále fashion weeku. Zásobovací garáže v OD Kotva jsou cool, demokratické a prostorné, takže žádná krutá podpatková tlačenice. A taky hosté se profilují a na přehlídky začínají chodit lidi, které opravdu baví, co se dějě na mole, a ne v mobilním telefonu.

Třetí ročník opravdu sezonních přehlídek, druhý rok nastavování lokálních trendů, nákupčí a zakreslování Prahy na (ne)viditelnou fashion mapu světa. Pokud by se dala udělovat cena za nejlepší event lokace, MBPFW by měl být nominován! Přes právnickou fakultu, po Zibu, skate park, Strahov, nebo nynější zásobovací garáže! Rozmanitost, styl, underground na světové úrovni.

MBPFW další sezonu dokazuje, že to umí, a že to také myslí vážně! Vracejí se taky mezinárodní hosté a to je moc dobrá zpráva. Vracejí se za novými trendy, specifickým stylem a do profesionálně zvládnuté organizace přehlídky tuzemské scény. Stabilní výběr značek má ale taky tricky stránku. Jestli bude jasná profilace a recyklace předchozích kolekcí přibývat, bude nám chybět překvapení a napětí. Všechno je totiž opravdu moc hezké. Jenomže tak nějak víme, co se stane, až se otevřou vrata a na mole se objeví LaFormela. Nebo taky Zuzka Kubíčková. Nebo Chatty. Je to tak trochu jako se sňatkem. Máte se moc rádi. A víte, co se stane. Možná občas nějaké překvapení přijde a vy si říkáte že fit&slim je good sarkazmus a něco mezi ledvinkou, opaskem a taškou je moc moc zajímavá věc. Líbí se vám to, něco chcete nosit, něco chcete na focení, tleskáte, jste nadšeni, ale prostě víte že to tak nějak bude.

Zuzka Kubíčková je každou sezonu sladší a sladší. Její krajkové modely připomínají lahodné koláčky, sladké, s polevou, s  plnou vrstvou marcipánových mašliček na bocích. Kdo má chuť na něco podobného, pomlsá si. Někdy ale platí staré pořekadlo, že sůl je nad zlato.

Nové pánské overaly a trendy potisky a nášivky. To byl největší refresh který jsme viděly od Chatty. Pánský i dámský rozhodně stojí za povšimnutí. Cool, originál a stylový.  

 

Tak trochu na nové vlně ujíždí Kateřina Geislerová. Kolekce Sway ukázala odvážnější střihy a dala více prostor barvám a vzorům. Zdá se, že rukopis návrhářky se uvolňuje, a vidíme víc uvolněné siluety. Je to tak nějak odvážnější než kdy dříve. Kateřina zkrátka nechala vyniknout tělo a tím podpořila ženskost kterou předtím balila do korzetů a šatů.  Úvodní bílá část kolekce je pořád pro ni typická a přesto jiná. Moc nás to bavilo!

Miro Sabo předvedl vyzrálou kolekci jako nikdy předtím. Kompaktní a fresh. Kolekce na kterou vás baví dívat se na mole, ale taky nosit ji. Šaty na mužských modelech, promyšlený styling a taky vlastní boty z české dílny a ve spolupráci s designérkou Bárou Veselou. Kraťasy, šaty, topy, overaly, pláště a jeho typické řasení v sporty převedení. Miro Sabo má tak trochu vlastní kalendář a rytmus, kolekce představuje jednou ročně a podle nás dělá moc dobře!

Emoční a krásnou kolekci taky předvedla Monika Drápalová. Ale o tom až v dalším reportu. Užívejte týden a podívejte se na celé kolekce tady. Brzy budeme zpátky. :) 

Facebook icon
Google icon
Pinterest icon

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

17.10.2017
"Slováci sú vášnivejší a to sa prejavuje aj v ich tvorbe. Sú odvážnejší, viac kolekciu rozohrajú, vnímajú...
13.10.2017
„používanie kože v módnom priemysle je zastaralé.“ Marco bizzari Zdá sa, že v oblasti luxury brands je to...
12.10.2017
Již druhým rokem se v Brně konal festival věnovaný designu všeho druhu. Tento projekt vznikl pod taktovkou Alexandry...
11.10.2017
Pražští možná znají CLAF jako zkratku obchodíku Czech Labels and Friends, který se nachází v centru města. Když se...
09.10.2017
Prestížna talianska univerzita otvorila nový odbor Fashion Retail Management v spolupráci s Gucci. Pre fanúšikov...
13.09.2017
WE RE NEXT je na naše poměry ojedinělá akce – nejedná se o prezentace jedné školy a jejího spřáteleného Erasmus...
  •  
  • 1 z 110
  •