02.08.2017

Hygge, jedinečný design, přístup k udržitelnosti a dobrý styl. Švédové, jak se zdá, jsou v estetice a v životním stylu o krok na před. Ať už patříte mezi fanoušky skandinávského lifestylu, nebo dáváte přednost lokální tvorbě, potěší vás nový projekt švédského cideru Kopparberg, který se letos začal angažovat i v lokálních módních vodách.

Jsme rádi, že společnosti vnímají roli lokální komunity a ve spojenosti s upcyclingem se na představení unisex kousků už nemůžeme dočkat.

Na přesahu do módy není u velkých značek nic nového, nás ve Fashion MAP ale baví,že Kopparberg se toho chytil československy a zapojil do projektu upcyklace i lokální  fashion brandy, které může takto zároveň podpořit. Návaznost na Švédsko a jejich oblibu  v udržitelnosti a slow fashion tak promítl do 7 upcyklovaných kusů, které vytvořil spolu s bloggerkami jako je Zuz z Redpoppy Stories a Nicole ze Stylishwhiterabbit. Svoji zručnost do minikolekce přidala i slovenská návrhářka Lubica Skalská. Lokální značky, které projekt taky podporují, jsou pro pražskou novou éru hipsterů téměř důvěrně známé například jako obchod/brand Recycle with love, který vybírá a  proměňuje ty nejlepší sekáčové kousky. Potěší se také fanoušci batohů Playbag, motýlků Bubibubi ties, minimalistických šperků Fakticky.

Jsme rádi, že společnosti vnímají roli lokální komunity a ve spojenosti s upcyclingem se na představení unisex kousků už nemůžeme dočkat.  Zatím se na ně můžete podívat v teasingu na editorial, který také vznikl za pomoci mladých a talentovaných lokálních jmen, jako je fotografka Welin, jejíž streetstyle z Londýna nebo jiných měst máme neskutečně rádi. O make up se postarala šikovná Mischel Warenits, která nechybí na žádném dobrém focení nebo lokálním projektu.  

 

Celý projekt vyvrcholí 8. 8. přehlídkou a miniworkshopem o důležitosti udržitelné módy. O této tematice není nikdy napsáno nebo řečeno dost a v dobré společnosti kreativních lidí se může zrodit nespočet nápadů. My z Fashion MAP nebudeme chybět. Lokace je zatím utajena, ale registrace na event je již zahájena (tady). Brzy se tak můžete těšit na update! 

Facebook icon
Google icon
Pinterest icon

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

27.11.2017
Každý chce mať fotku od Welin. Pretože na jej fotkách vyzerajú vždy všetci akosi krajšie. Pretože za každou fotkou...
26.11.2017
Súťaž, ktorá už po 4-krát hľadala medzi mladými fashion brandmi budúcnosť slovenského módneho priemyslu....
20.11.2017
Svetové univerzity ponúkajú online kurzy. Zdarma. Až 200 vysokých škôl z celého sveta otvorilo 600 bezplatných...
18.11.2017
"V módních editorialech propaguji rasovou různorodost modelek a model silné sebevědomé ženy. Ve svých osobních...
16.11.2017
crafting plastic! studio založili v roce 2016 Vlasta Kubušová a Miroslav Kral, kterých materiál je jediný svého...
13.11.2017
Zuzana Janošová, alebo aj SJU LOVES, začínala fotením eventov a streetstyle pre Fashion MAP. Dnes žije v ...
  •  
  • 1 z 112
  •