02.08.2017

Hygge, jedinečný design, přístup k udržitelnosti a dobrý styl. Švédové, jak se zdá, jsou v estetice a v životním stylu o krok na před. Ať už patříte mezi fanoušky skandinávského lifestylu, nebo dáváte přednost lokální tvorbě, potěší vás nový projekt švédského cideru Kopparberg, který se letos začal angažovat i v lokálních módních vodách.

Jsme rádi, že společnosti vnímají roli lokální komunity a ve spojenosti s upcyclingem se na představení unisex kousků už nemůžeme dočkat.

Na přesahu do módy není u velkých značek nic nového, nás ve Fashion MAP ale baví,že Kopparberg se toho chytil československy a zapojil do projektu upcyklace i lokální  fashion brandy, které může takto zároveň podpořit. Návaznost na Švédsko a jejich oblibu  v udržitelnosti a slow fashion tak promítl do 7 upcyklovaných kusů, které vytvořil spolu s bloggerkami jako je Zuz z Redpoppy Stories a Nicole ze Stylishwhiterabbit. Svoji zručnost do minikolekce přidala i slovenská návrhářka Lubica Skalská. Lokální značky, které projekt taky podporují, jsou pro pražskou novou éru hipsterů téměř důvěrně známé například jako obchod/brand Recycle with love, který vybírá a  proměňuje ty nejlepší sekáčové kousky. Potěší se také fanoušci batohů Playbag, motýlků Bubibubi ties, minimalistických šperků Fakticky.

Jsme rádi, že společnosti vnímají roli lokální komunity a ve spojenosti s upcyclingem se na představení unisex kousků už nemůžeme dočkat.  Zatím se na ně můžete podívat v teasingu na editorial, který také vznikl za pomoci mladých a talentovaných lokálních jmen, jako je fotografka Welin, jejíž streetstyle z Londýna nebo jiných měst máme neskutečně rádi. O make up se postarala šikovná Mischel Warenits, která nechybí na žádném dobrém focení nebo lokálním projektu.  

 

Celý projekt vyvrcholí 8. 8. přehlídkou a miniworkshopem o důležitosti udržitelné módy. O této tematice není nikdy napsáno nebo řečeno dost a v dobré společnosti kreativních lidí se může zrodit nespočet nápadů. My z Fashion MAP nebudeme chybět. Lokace je zatím utajena, ale registrace na event je již zahájena (tady). Brzy se tak můžete těšit na update! 

Facebook icon
Google icon
Pinterest icon

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

17.10.2017
"Slováci sú vášnivejší a to sa prejavuje aj v ich tvorbe. Sú odvážnejší, viac kolekciu rozohrajú, vnímajú...
13.10.2017
„používanie kože v módnom priemysle je zastaralé.“ Marco bizzari Zdá sa, že v oblasti luxury brands je to...
12.10.2017
Již druhým rokem se v Brně konal festival věnovaný designu všeho druhu. Tento projekt vznikl pod taktovkou Alexandry...
11.10.2017
Pražští možná znají CLAF jako zkratku obchodíku Czech Labels and Friends, který se nachází v centru města. Když se...
09.10.2017
Prestížna talianska univerzita otvorila nový odbor Fashion Retail Management v spolupráci s Gucci. Pre fanúšikov...
13.09.2017
WE RE NEXT je na naše poměry ojedinělá akce – nejedná se o prezentace jedné školy a jejího spřáteleného Erasmus...
  •  
  • 1 z 110
  •