17.03.2017

MBPFW se po několika úspěšných sezónách stává zaběhnutým eventem. Žádné počáteční zmatky, ale dramaturgicky vyprofilovaná akce, kde si můžete vybrat to, co vás na módě baví. Zahraniční hosté, kteří před dvěma lety přicházeli poprvé, jsou dnes "staří známí" a designéři vědí, že po přehlídkách se má zasílat "tiskovka" a připravit novinářům materiály. Lokální média přestávají dokola skloňovat jenom 2-3 jména a čím dál víc zmiňují mladé tvůrce. Ze zdivočelého streetstylu se pomalu přechází na jemný, více ready to wear koncept a my jsme rádi, že můžeme být zase u toho!

 

Jenom pár hodin nás dělí od začátku týdne módy a je nejvyšší čas podívat se, kam se vyplatí zajít, co nevynechat, a na jaké doprovodné akce se můžete dostat i bez speciální pozvánky nebo lístku.

Doprovodný program je letos, na “jarní” verzi MBPFW, skutečně povedený, a proto by byla škoda, abyste někde chyběli!

 

Levitate

Pokud máte rádi lokální značku LAFORMELA a také DJ moderátorku Veroniku Ruppert,  párty Levitate je skvělou příležitostí, kde spojit obě věci dohromady. Na co se těšit? Lokální underground a fashion lidi bez póz tancující na dobrou nejnovější hudbu.

 

Sustainable fashion day

Udržitelné brandy, swap párty, kde si můžete vyměnit oblečení s jinými lidmi a také zajímavé přednášky. Přes víkend si vyhraďte čas a běžte se podívat do holešovického Vnitroblocku. Už jen samotný prostor stojí za návštěvu!

 

Miro Sabo a A.LAB

Miro Sabo, stejně jako mnoho dalších designérů, přechází z high fashion i do jiných sfér. Na letošním fashion weeku představí vlastní řadu kosmetiky. A není to žádná kolaborace ani jiný druh spolupráce kde jde jen o obal. Když někde uvidíte značku A.LAB, budete vědět, že vznikala se stejnou péčí jako Mirovy kolekce. Premiéra kosmetické řady se koná hodinu před přehlídkou a dostanete se na ni s fashion week vstupenkou.

 

Footshop + LAFORMELA

Jedna z nejznámějších značek na lokální scéně se spojila s kreativním sneaker obchodem působícím v Čechách a na Slovensku. Co z toho vzniklo? Společná kolekce oblečení, která se inspiruje ulicí a praktičností. Nevíte, jak taková kombinace high fashion a urban kultury vypadá? Přijďte se podívat 23.3. v 19:00 do Footshopu.

 

Přehlídky

To, že na přehlídkách designérů jako Chatty, Polanka nebo LAFORMELA bude narváno, není nic nového. Možná jsou ale na seznamu letošního programu i nová jména, u kterých nevíte, jestli stojí zato. Ale může se stát, že přijdete o překvapení nebo nejlepší kolekci celé sezony.  Proto si do diáře poznamenejte pár jmen, které by jste podle nás měli mít v hledáčku: Daniela Pešková, Nehera a taky Jan Černý nebo Situationist – gruzínský host nám ukáže svůj pohled na evropskou módu. Nikdo přesně neví, co očekávat a to nás baví!

 

Nehera je zase slovenská značka, kvůli které se ale nevyplatí jezdit na Slovensko. Všechny kolekce se totiž prezentují v Paříži. Stejně jako hlavní návrhář  Samuel Drira, tak i celá identita Nehera je silně ovlivněna jemnou nonšalantností, přírodními barvami a téměř nongenderstvím, které ale nemá s nejnovější vlnou unisexu nic společného.

 

Zakladatel této značky, Ladislav Zdút, se dokonce představí i v rámci Business Forward Forum, kde bude mluvit na téma prosazování lokální značky na zahraničním trhu. Konference, která měla loni premiéru, se jako koncept osvědčila a je to skvělá součást fashion weeku hlavně pro ty, kteří jsou nebo chtějí být součástí profesionálního světa módy.

 

Ať už vás na módě a fashion weeku baví cokoli, užijte si to! Přehlídky, looky, energii, lidi, skvělou hudbu nebo lokální kreace… My se budeme snažit každý den přinášet nejen to nejlepší z kolekcí a street stylu, ale taky všechny pocity, které česká scéna tento týden vyprodukuje :) Ať vás móda inspiruje a těší!

Facebook icon
Google icon
Pinterest icon

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

27.11.2017
Každý chce mať fotku od Welin. Pretože na jej fotkách vyzerajú vždy všetci akosi krajšie. Pretože za každou fotkou...
26.11.2017
Súťaž, ktorá už po 4-krát hľadala medzi mladými fashion brandmi budúcnosť slovenského módneho priemyslu....
20.11.2017
Svetové univerzity ponúkajú online kurzy. Zdarma. Až 200 vysokých škôl z celého sveta otvorilo 600 bezplatných...
18.11.2017
"V módních editorialech propaguji rasovou různorodost modelek a model silné sebevědomé ženy. Ve svých osobních...
16.11.2017
crafting plastic! studio založili v roce 2016 Vlasta Kubušová a Miroslav Kral, kterých materiál je jediný svého...
13.11.2017
Zuzana Janošová, alebo aj SJU LOVES, začínala fotením eventov a streetstyle pre Fashion MAP. Dnes žije v ...
  •  
  • 1 z 112
  •