03.08.2015

(text: Silvia Haupt Kozoňová) 
Objevovat nás hodně baví. Lokální mladé značky stejně jako důmyslné, propracované a ekologické. Nebo prostě ty se super stylem. Baví nás kreativita a dobrý design a proto nemůžeme vynechat klíčové přehlídky v Berlíně nebo v Kodani.  Podívejte se spolu s námi, co nás okouzlilo v Berlíně a těšte se na novinky z Kodaně! Letíme již za dva dny. :) 

"Taky vás baví novinky a skvělé koncepty? Myslíte, že móda má být nejen hezká, ale hlavně férová a radostná? :) Jste náš člověk!"

 

Buď cool a ne krutý! Neboli “Be cool not cruel” takové je heslo veganských bot značky NAK Inovace v technologiích a materiálech dovolily této značce pozdvihnout veganskou botu nad úroveň těch kožených. Rozdíl nepoznáte, zato 70 miliónů zvířat, které kvůli kůži ročně umřou ten rozdíl pocítí opravdu hodně. Žádné laciné boty ze Zary, kde si původ kůže a její kvalitu, nebo kvalitu života jejího původce raději ani nepředstavujte. Těší nás, že po oblíbené značce veganských batohů Mat&Natt,  které dostanete i u nás se sortiment, kde se přestává používat kůže, rozšiřuje.

MUD jeans je možná to nejlepší, co jste kdy mohli na svém vypracovaném zadku mít. Dánská značka funguje od roku 2013 a za svůj eko a udržitelný přístup získala kopu ocenění.  Princip značky je postaven na skutečnosti, že odpad je zdroj pro nové výrobky. Pošlete jim staré džíny, vyrobí z nich unikátní piece , nebo je zrecyklují. Kupte si od nich nové a víte, že podporujete fér platy, recyklaci, růst skutečné biobavlny a čištění vod. Ano, i džíny můžou konat dobro a přitom vás dělat každý den sexy. Více najdete na jejich stránkách : http://www.mudjeans.eu/about/

A zase jsme u bot. Narozdíl od NAK je Nature více unisex a zajímá je i zdravotní hledisko toho, co si na naše nožky dáváme. S tkaničkami z recyklovaných materiálů se snaží alespoň minimálně o udržitelnost. Zato se maximálně zajímají o přirozený rozměr chodidla, který ve většině bot trpí. Pokud víte, o čem mluvíme, určitě se na tuto dánskou značku podívejte blíž.

Berlínská značka Hanska zase vyrábí 100% recyklovatelné batohy. Ručně, ve studiích v Berlíně a veškerý materiál je dovezen a pochází z Evropy. K tomu si představte univerzální unisex design a máte dárek pro vašeho miláčka, ať už je to kdokoliv! Pokud by vás značka zajímala a jste designér, vyplatí se také podívat na jejich nabídku jobů a praxe :) http://haenska.com/shop_content.php?coID=16

To, že recyklovat se dá rozhodně vše, dokazuje i značka 959. Všechno, co si jenom umíte z bezpečnostních pásů představit. Tašky, knoflíky, obaly na tablet, nebo nábytek. No nápad se cení;) Co vy na to?

Taky vás baví novinky a skvělé koncepty? Myslíte, že móda má být nejen hezká, ale hlavně férová a radostná? :) Jste náš člověk! Na konci týdne budeme mít pro vás várku novinek z kodaňského fashion weeku. Více na našem FB nebo instagramu, jsme moc zvědaví, jak to letos dopadne! :)

 

Facebook icon
Google icon
Pinterest icon

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

17.10.2017
"Slováci sú vášnivejší a to sa prejavuje aj v ich tvorbe. Sú odvážnejší, viac kolekciu rozohrajú, vnímajú...
13.10.2017
„používanie kože v módnom priemysle je zastaralé.“ Marco bizzari Zdá sa, že v oblasti luxury brands je to...
12.10.2017
Již druhým rokem se v Brně konal festival věnovaný designu všeho druhu. Tento projekt vznikl pod taktovkou Alexandry...
11.10.2017
Pražští možná znají CLAF jako zkratku obchodíku Czech Labels and Friends, který se nachází v centru města. Když se...
09.10.2017
Prestížna talianska univerzita otvorila nový odbor Fashion Retail Management v spolupráci s Gucci. Pre fanúšikov...
13.09.2017
WE RE NEXT je na naše poměry ojedinělá akce – nejedná se o prezentace jedné školy a jejího spřáteleného Erasmus...
  •  
  • 1 z 110
  •