17.09.2015

(Text: Eva Marie Lišková)

MBPFW je letos plný novinek, které pokračují i po skončení přehlídek. Jednou z nich je spolupráce s e-shopem Local Labels. Jak vůbec vznikne myšlenka, prodávat “looky“ ještě horké z přehlídkového mola těsně po skončení fashion weeku a kdo z českých designérů si na to troufl? 

V nabídce jsou looky od Mira Saba, Odivi, Pavla Brejchy, Hany Frišonsové nebo La Formely

Česká republika nemá tak velký trh, aby si všichni prezentující návrháři mohli dovolit své kolekce realizovat, i proto se někdy ready to wear outfity z mola nedostanou do běžného života. Letos ale přišel čas na změnu, která vyplynula z dobrého nápadu a příznivých podmínek. Myšlenka na Pop-Up shop s looky z přehlídkových mol, které jsou určeny vlastně až na jarní a letní sezónu nadcházejícího roku dostala reálnou podobu.

„Spolu s organizátory fashion weeku jsme oslovili všechny designéry, kteří prezentovali své kolekce na fashion weeku. Nakonec se zapojilo sedm z nich, s nimiž jsme po domluvě vybrali několik siluet od každého“, říká Katarína Král, která stojí za projektem Local Labels.  Hned po akci nafotil náš team produktové fotky a online tak můžeme přinášet skvělé looky jen deset dní po skončení Fashion weeku! Je to absolutně revoluční věc na naše poměry“, pokračuje Katarína. V nabídce jsou looky od Mira Saba, Odivi, Pavla Brejchy, Hany Frišonsové nebo La Formely. Designéři slibují, že do 14 dní máte doma kousky, které jen tak v ulicích neuvidíte. Podívejte se sami sem.

Další rovinou je udržitelnost, a tak byly vybrány věci mezisezónní, plně využitelné a nositelné. Když si tedy objednáte třeba šaty, budete je mít dřív, než přijde jejich sezóna a pohodlně si je oblečete další tři. Tím se tak trochu maže trendovost jednotlivých kolekcí a naplňují se požadavky stále více propagované slow fashion. Taky je skvělá skutečnost, že kolekce zůstávají na očích i po skončení Fashion Weeku a nezapomene se na ně během měsíce.

Modely jsou dodávány překvapivě v konvenčních velikostech, ale neměl by být problém ani se specifickým požadavkem, nebo ušitím na míru. V kamenném obchodě Czech Labels&Friends objednaný kus vyzkoušíte a v případě, že by model nesplňoval vaše požadavky, nemusíte si jej kupovat.

Jsme zvědaví, jak bude spolupráce fungovat. Ve Fashion MAP samozřejmě moc fandíme a nový e-shop Local Labels jsme od začátku podporovali – v našem hlavním menu k němu najdete snadnou cestu. Taky se chystáme zase na nějaký hezký podzimní výběr a naši stylisti vyberou pro vás to nejlepší hned jak bude podzim a zima k mání. Mrkněte taky samy – www.locallabels.cz

 

Facebook icon
Google icon
Pinterest icon

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

25.06.2017
Okrem certifikácie, bio materiálov alebo možnosti zrecyklovania jednotlivých komponentov produktu, ostáva zaujímavým...
20.06.2017
Ve Fashion průmyslu jsme se ocitli ve fázi, kdy se ze žáků stávají učitelé. A tak se fresh způsob myšlení a ...
18.06.2017
Miesto – mesto tvojho života. Chceme vedieť, kde ťa to berie za srdce a preto sa tam radaa vraciaš.  Na prvním...
06.06.2017
Outfit 1 Krajkové šaty – SOBJE (info o ceně u návrhářů); hedvábný pyžamový top a hedvábné kalhotky – Zuzana Kubíčková...
02.06.2017
Rebelion store Tento concept store vznikl v roce 2015. Jeho zakladatel Jaroslav Bičan chtěl vytvořit místo, kde se...
30.05.2017
Giles Deacon. Znáte tohle jméno? Víte, kdo se za ním skrývá? A co takhle, když se vás zeptáme na šaty, které měla Pippa...
  •  
  • 1 z 105
  •